alt=  alt=  alt=  alt=  alt=
כרטיס העיר הנוברכרטיס העיר קלן         |כרטיס העיר שטוטגארד   |כרטיס העיר ברלין          |   כרטיס היער השחור       |
הרפובליקה הפדראלית של גרמניה (בגרמנית) Bundesrepublik Deutschland

גרמניה כיום היא המדינה המרכזית, הגדולהוהחזקה כיום באירופה ובאיחוד האירופי. כמדינה הממוקמת במרכז אירופה היא משמשת כמקום אידיאליוזול לטיולים הן בגרמניה עצמה והן במדינות אירופה השכנות לה, מדרום שוויץ, אוסטריה וצפון איטליה ממערב צרפת, לוקסמבורג, בלגיה והולנד וממזרח אוסטריה, פולין וצכיה ומצפון דנמרק ומדינות סקנדינביה.
 
היסטוריה
לגרמניה היסטוריה עשירה ומנוגדת לצד אישים מפורסמים והישגים מדעיים, תרבותיים ותעשייתיים רבים נרשמו גם מלחמות רבות ואכזריות, בהם אף שתי מלחמות עולם וכמובן השואה במלחמת העולם השנייה.
ההיסטוריה של גרמניה תלויה במידה רבה באופן שבו מוגדרת "גרמניה". גרמניה לא התקיימה כמדינת לאום עד שנת 1871. לפני המאה ה- 19 גרמניה היא בבחינת אזור תרבותי במרכז אירופה הכולל טריטוריות רבות אשר מחזיקות כל אחת ברמות שונות של עצמאות כמו גם במורשת היסטורית שונה. עובדה זו מקשה על הקביעה האם טריטוריה מסוימת כלל השתייכה לגרמניה.
אחת הסוגיות המורכבות בהקשר זה היא שאלת מעמדה של אוסטריה, מדינה דוברת גרמנית שהיא חלק מהמרחב התרבותי של גרמניה. מדינה זו הייתה דומיננטית במסגרת האימפריה הרומית הקדושה, הנחשבת לעתים כקבילתה הקדומה של "גרמניה" או הרייך הראשון; יחד עם זאת, אוסטריה לא נכללה במסגרת איחוד המדינות הגרמניות ב-1871, וסופחה ל"גרמניה" רק למשך תקופה קצרה של שמונה שנים (1938-1945).

גיאוגרפיה
גרמניה היא מדינה במרכז אירופה ששטחה הוא כ- 357,021 קילומטרים ריבועיים. שטחה משתרע מהרי האלפים בדרום עד לדנמרק, הים הצפוני והים הבלטי בצפון, לרוחב היא משתרעת מהגבול עם פולין וצ'כיה במזרח ועד לגבול עם הולנד, בלגיה וצרפת במערב.
מבחינה גיאוגרפית, גרמניה מחולקת לשלושה אזורים מובחנים: הדרום ההררי בשיפולי הרי האלפים, השפלה הצפונית לחופי הים הבלטי ומרכז המדינה המשובץ בגבעות והרים, נחלים ונהרות המהווה את עיקר שטח המדינה.

יהדות גרמניה
יהדות גרמניה היא קהילת היהודים שהתגוררה ומתגוררת באזורים הגיאוגרפיים שזוהו עם גרמניה. בעבר נקראה גם יהדות אשכנז ששורשיה בהגירת יהודים מעטים באלף הראשון לספירה וסופה בחיסול כמעט מוחלט בתקופת השואה. כיום קיימת קהילה של יהודים וישראלים שחזרו לגרמניה לאחר מלחמת העולם השנייה ופתיחת השערים של ברית המועצות. קהילה זו תרמה לחיי הדת, התרבות, האמנות, הרוח והמדע של העולם המערבי בכלל והיהדות בפרט.
בשנות השלושים של המאה העשרים היו יהודי גרמניה אשר כונו בארץ  "יקים" המרכיב העיקרי בעלייה החמישית לארץ ישראל ותרמו לפריחת המעמד הבורגני בארץ ולהתפתחות התעשייה והמסחר.
 
תיירות בגרמניה
מבחינה תיירות גרמניה מגוונת ועשירה באפשרויות שלה ומתאימה לכל גיל והרכב, יש בה טבע עוצמתי עם מסלולי טיול ברגל, יש בא פארקי שעשועים מהטובים באירופה ובהם אירופה פארק, ישבה תרבות עשירה של מוזיקה וקונצרטים, יש בגרמניה אזורי ספא וטיפולים ופארקי מים לכל הגילאים והצרכים, יש בה את השקט בהרים ואת הערים הגועשות, את אזורי הקניות ואזורי הבילויים והבירה.
קל להגיע אליה בטיסה ופשוט להתמצא ולטייל בה. בקיצור יעד תיירות מצוין. אם תרצו למצוא מידע תיירותי נוסף תוכלו למצאו באתר שלנו בשפע במדור של גרמניה, תוכלו לשאול שאלות אותנו בפורום שלנו או במייל או בצור קשר שבאתר או פשוט להתקשר בטלפון למשרדינו 04-6268500