alt=  alt=  alt=  alt=  alt=
לינה באנגליההשכרות קרוואנים באנגליה|מנזר ווסטמינסטר  |סיור באוטובוס פתוח        |כרטיס העיר לונדון       |
אנגליה England

אנגליה היא המדינה הגדולה ביותר בממלכה המאוחדת של בריטניה הגדולה וצפון אירלנד. אנגליה היא אחת מהמעצמות התיירותיות, התרבותיות והאינטלקטואליות הגדולות ביותר. 
 
היסטוריה
אגליה הינה מעצמה עתיקה שההתיישבות בה החלה כבר לפני תקופת האבן, אז היא ננטשה ויושבה מחדש לאורך עידני הקרח ולבסוף יושבה באופן קבוע לפני כ-20,000 שנים. 
טריטוריה זו נכבשה בעבר על ידי האימפריה הרומית, שבטים גאלים, שבטים גרמנים ועוד.  בשנת 1066 ויליאם הכובש והנורמנים כבשו את הממלכה הקיימת של אנגליה והקימו מערכת שלטונית ומערכת אצולה אנגלו-נורמנית, עליה הם שלטו כמושלים ובעלי האדמות של פשוטי העם האנגלים.
לאורך השנים נכנסה אנגליה לעימותים שונים עם שכנותיה לאי- ווילס וסקוטלנד על רקע ניסיונותיה של אנגליה להרחיב את ההשפעה הנורמנית על כל האי הבריטי. כיבוש ווילס הושלם במאה ה-13 אך מאז הפך מחדש לאזור נפרד.
בתקופת ימי הביניים, הפכה אנגליה להיות אחת המדינות העשירות ביותר באירופה.

גיאוגרפיה
אנגליה מהווה שני שלישים מהאי הבריטי וממוקמת באזור המרכז-דרום, בגבולה של סקוטלנד וצפון ווילס. למדינה יש מספר איים קטנים השייכים להם, כאשר הגדול בהם הוא האי וויט. בירתה היא לונדון.
נופיה של צפון המדינה מתאפיינים בעיקר בהרים, וגבעות בשאר המדינה. כמו כן, המזרח הוא מישורי יותר ומכיל מגוון ביצות, אשר רובן יובשו לצורך חקלאות.
קיימת מנהרה אשר מחברת את אנגליה ליבשת האירופית.

יהדות אנגליה
יהדות בריטניה היא קהילה יהודית גדולה ואחת מהחשובות והגדולות ביותר במערב אירופה. קהילה זו היא מהמאורגנות בעולם כולו ולה מוסדות רבים הפועלים למען חבריה.
ניתן לתארך את ראשיתה של הקהילה היהודית האנגלית לתקופת כיבושו של ויליאם הכובש ב-10666, מאחר ואין תיעוד לקיומם של יהודים באנגליה לפני כן.
קיימים תיעודים האומרים כי סיבת הבאתם של היהודים לשטחי אנגליה הייתה לשם פיתוח כלכלי של השטחים הכבושים.
עם תחילת מסעי הצלב בגרמניה והרצח ההמוני של יהודים בה, חלו מהומות נוספות באנגליה, אשר נעצרו על ידי המלך סטפן ובכך נמנע מותם של יהודים רבים.
עם עלייתו של הנרי הראשון לשלטון חל שיפור במצבם של היהודים, אך עדיין חלו עליהם איסורים שונים כגון האיסור לקבורה בכל מקום מלבד שטחי לונדון.
בשנים 1276-1277 יצא המלך אדוארד הראשון למלחמה כנגד ווילס, שאותה ממן בין היתר באמצעות הטלת מיסים כבדים על יהודים אשר לוו בריבית.
 מיסים אלו הובילו להתרוששותם של היהודים, והם לא יכלו לעמוד בתשלומים. בעקבות כך הם הואשמו על ידי המדינה בחוסר נאמנות.
לאחר הצהרה זו נכפו איסורים נוספים על יהודי אנגליה והם חויבו לענוד טלאי צהוב בצורת לוחות הברית.
אדוארד המשיך לרדוף את היהודים ואסר את כל ראשי המשפחות היהודיות באשמת זיוף מטבעות ועבירה על החוק.
בשנית 1290 גורשו כל יהודי אנגליה, כ-16,000 נפשות. יהודים אלו היגרו בעיקר לצרפת והולנד.

תיירות באנגליה
אנגליה מהווה אתר תיירות פופלרי ומגוון אשר מאפשר למבקרים בו לטייל בצפון עם נופיו הירוקים והאוניברסיטאות העתיקות, בדרום עם ערי החוף המקסימות, באזורי אגמים הירוקים ועוצרי הנשימה, בכפרים ובערים הסואנות, בדגש על עיר הבירה שלה- לונדון.
לונדון היא אחת מהערים המרכזיות בעולם ויעד תיירותי פופלרי. העיר התוססת עמוסה בשווקים, מתחמי קניות ואטרקציות ייחודיות ומגוונות, החל ממוזיאונים מרתקים (המוזיאון הבריטי, מוזיאון צ'רצ'יל וחדרי המלחמה של הקבינט) ועד לאתרים היסטוריים כגון מנזר ווסטמינסטר וארמון באקינגאהם.
כמו כן, ניתן למצוא בלונדון מגוון גלריות ומוזיאוני אומנות שונים, דוגמת טייט מודרן, גלריית קורטוולד והגלרייה הלאומית.
לקינוח, לונדון חיי לילה עשירים וסצינת מסעדות ייחודית.  על מנת לקבל את המיטב שיש ללונדון להציע תוך כדי חסכון כספי מקסימלי, אתם מוזמנים לרכוש את כרטיס העיר לונדון שלנו. למידע נוסף על כרטיס זה לחצו כאן.